Wybierz kompetencje i doświadczenie

POMOC I WSPARCIE DLA RODZICÓW PO DIAGNOZIE NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI DZIECKA

Oferujemy Państwu pomoc i wsparcie w sytuacji gdy dowiadujecie się, że Wasze dziecko rozwija się w sposób nietypowy. W ramach spotkań proponujemy poszerzenie Państwa wiedzy na temat konkretnych zaburzeń rozwojowych dzieci - „co wiedzieć by pomóc im rozwijać się lepiej”.

W takcie spotkań indywidualnych z psychologiem uzyskają Państwo wiedzę i odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania, jak również kompleksowe wsparcie w radzeniu sobie w tej nowej dla Was sytuacji. 

W ramach konsultacji proponujemy:

  • terapię wspierającą,
  • psychoedukację,
  • techniki radzenia sobie w kryzysie,
  • kompleksową wiedzę na temat instytucji w których możecie szukać pomocy i wsparcia,
  • spotkania z pedagogiem, a zarazem surdomamą dwóch cudownych dziewczynek Małgosi i Helenki, która osobiście doświadczyła braku wsparcia i pomocy na początku drogi bycia rodzicem dziecka z niepełnosprawnością.

Sytuacja w której rodzic dowiaduje się o chorobie dziecka jest szokiem zarówno dla niego jak i całego systemu rodzinnego. Informacja, iż dziecko jest przewlekle chore, cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną, będzie zmagało się z niepełnosprawnością przez całe życie, nie pozwala rodzicom racjonalnie myśleć i w miarę szybko podjąć odpowiednie działania w celu zapewnienia terapii, rehabilitacji i niezbędnej pomocy swojemu dziecku. Pojawia się smutek, złość, poczucie winy i rezygnacja. By móc nauczyć nasze dzieci latać sami musimy potrafić wzbić się w powietrze. A w sytuacji gdy nasze dzieci potrzebują specyficznych oddziaływań musimy mieć konkretną wiedzę - jak wspierać ich rozwój, jak pomóc im odkrywać świat… 

Drodzy Rodzice, nie jesteście sami – chcemy być swego rodzaju asystentem, wspierać, pomóc odnaleźć się w nowej sytuacji, otoczyć opieką i Was, i Wasz największy skarb – wyjątkowe dziecko. 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), w celach statystycznych oraz dostosowania zawartości serwisu do preferencji użytkownika. Polityka prywatności