Wybierz kompetencje i doświadczenie

PLATFORMA BADAŃ ZMYSŁÓW

NOWOŚĆ

Głównym celem badań przesiewowych wykonywanych za pomocą platformy jest wczesne wykrycie zaburzeń i dysharmonii, a także w razie konieczności podjęcie dokładnej, specjalistycznej diagnostyki oraz działań rehabilitacyjnych i terapeutycznych. 

Platforma Badań Zmysłów wyposażona jest w różnorodne testy przesiewowe, które umożliwiają wykrywanie szeregu dysfunkcji w zakresie  słuchu i mowy. Zaburzenia te, niewykryte we wczesnym okresie, mogą zaburzać harmonijny rozwój dziecka, a co za tym idzie utrudniać naukę, kontakt z rówieśnikami, a także powodować mogą problemy w adaptacji do środowiska szkolnego, zaburzenia koncentracji uwagi. Test sprawdza percepcję mowy, a w szczególności ocenę słuchu fonemowego, ocenia motorykę narządów mowy, artykulację, pamięć słuchową oraz słownictwo i gramatykę. 

Test za pomocą Platformy Badań Zmysłów stanowi atrakcyjną dla dziecka formę badania,

podczas badania dziecko ma założone na głowę słuchawki i sygnalizuje, czy słyszy określone dźwięki. Badania te można rozszerzyć o badania rozumienia mowy oraz testy, które oceniają sprawność ośrodków słuchowych w mózgu.

Badania przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym, a także dla uczniów szkół podstawowych.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINERESOWANYCH DO SKORZYSTANIA Z BADAŃ NA TERENIE NASZEGO CENTRUM.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), w celach statystycznych oraz dostosowania zawartości serwisu do preferencji użytkownika. Polityka prywatności